Ha szeretnél a Halradar horgászportál társszerkesztője lenni, akkor jelentkezz a rekordlista@gmail.com e-mail címen. Kiből lehet társszerkesztő? Mindnekiből, akinek van ötlete az oldal továbbfejlesztésére, híreket, cikkeket írna a portál számára.
Az olvadás és az elmúlt napokban lehullott csapadék hatására a Tisza középső szakaszán is megindult az áradás, a reggeli mérések alapján a kiskörei tározó tó feletti térségben 15-75 centiméteres közötti vízszint-emelkedést rögzítettek - közölte a területi vízügyi igazgatóság védelemvezető-helyettese szombaton az MTI-vel.
Megindult az áradás
Lovas Attila tájékoztatása szerint a Zagyva-Tarna vízrendszerben az enyhülés és az eső következtében első fokú készültséget elérő árhullám keletkezett mind a két folyón. A Zagyva Jászteleknél szombaton hajnalban érte el az első fokú árvízvédelmi készültséget, a 350 centiméteres szintet. A Közép-Tisza vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság szombaton 6 órától a folyó jobb és bal partján Szászberek és Jászberény között első fokú készültséget rendelt el.
A Tiszán Kisköre-felsőnél és fölötte 6 kilométeren a jég megszakításokkal áll, fölötte jégmentes. A folyón a jég Kisköre-alsó alatt váltakozó intenzitással zajlik, Tiszabő térségében és Nagyrév alatt a kanyarban még megszakításokkal áll. A Zagyván már csak a torkolat fölötti 20 kilométeren van jég.
A vízügyi igazgatóság területén január 1-24. között 17,1 milliméter csapadék hullott, ami 11,5 milliméterrel kevesebb, mint a hasonló időszak sokévi átlaga.